در غالب پروژه های صنعتی ، نفت ، گاز و پتروشیمی ، نیروگاهی ، ساختمانی و … پیمانکاران با توجه به نیازهای فنی خود در هر بخش به تجهیز گروه فنی خود می پردازند.

حضور مسئول مستقیم مرتبط با هر نیاز فنی در بدنه اصلی شرک پیمانکار امری طبیعی محسوب می شود اما خالی از اشکال نیست.

دیگر نمی توان انتظار داشت گروه فنی مرتبط با حوزه تاسیسات مکانیکی بر کلیه امور این حوزه تسلط داشته باشند.به عبارت دیگر ، حوزه گسترده تاسیسات مکانیکی ایجاب می کند تا این بخش از پروژه به صورت تخصصی تر و با زیر شاخه های بیشتری در دستور کار قرار گیرد تا بتوان با تمرکز بالاتر، و با دیدی وسیع تر نسبت به ادامه و انتهای پروژه ،  در زمان و هزینه های پروژه صرفه جویی نمود و از سعی و خطایی که در روش های پیشین در پروژه ها وجود دارد تا حد زیادی پیشگیری کرد.

ره سام بر این باور است که کاربری وسیع مهندسی مکانیک در پروژه ها ، ایجاب می کند تا به صورت تخصصی تر به هر بخش توجه شود.ره سامدر پی آن است تا با خارج کردن پروژه ها از حالت سعی و خطا و تخصصی تر نمودن شاخه تاسیسات مکانیکی ، با تجهیز خود به سخت افزار و نرم افزار های مورد نیاز و افزایش توان مهندسی ، بخش قابل توجهی از مشکلات هماهنگی ،برنامه ریزی ،QC ،TAB و …را بر طرف نماید.

در حقیقت ، ایده ساده ای درمیان است و آن تخصصی سازی است.

پیکره اصلی ره سام در سال ۱۳۹۲ با این دیدگاه شکل گرفته است و کلیه پرسنل و فعالیت های صورت گرفته در این شرکت حول این باور متمرکز هستند. ره سام تصمیم دارد با ورود تخصصی به حوزه ساخت پروژه های HVAC در ایران ، ضمن برطرف کردن بخشی از نیازهای شرکت ها در زمینه کنترل پروژه به صورت عملی، مسیری منطقی و میان بر برای حل بسیاری از مشکلات موجود دراین زمینه ایجاد کند.

HVAC پیکره ای واحد است جهت بر طرف نمودن نیاز های ساکنین. اما با وجود تولید کنندگان و پیمانکاران بسیار که هر یک استاندارد های خاص خود را در طراحی ، ساخت و اجرای اجزای سیستم تهویه مطبوع دنبال می کنند ، طبیعتا در حین اجرای پروژه ، با ناهماهنگی های بسیاری مواجه خواهیم بود. بخش عمده ای از مشکلات سیستم HVAC ناشی از ناهماهنگی های صورت گرفته در طراحی ، خرید تجهیزات ، اجرا و نظرات بر اجرای سیستم HVAC می باشد.ره سام راه کار زیر را ارائه می دهد :

اندیشیدن به HVAC به عنوان یک پیکره واحد

امری که با انجام آن می توان با تعریف یک پروژه واحد تخصصی ، از همان ابتدا بسیاری از مشکلات را رفع نمود و در نهایت نیز با نگاه یکسان به این بخش، راندمان و کارآیی کلی سیستم را تحویل گرفت نه صرفا تک تک اجزاء سیستم را !

توضیحات تکمیلی خدمات IHM را دانلود نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *