سیستم تهویه مطبوع به طور کل شامل دستگاه تهویه مطبوع ، سیستم انتقال هوا ، پایانه های توزیع کننده هوا و پایانه های کنترل کننده هوا و صوت هستند.یکی از عمده مشکلاتی که در حین اجرای سیستم های تهویه مطبوع در پروژه های کشور روی می دهد، شاخه بندی و تفکیک اجزا سیستم تهویه مطبوع از یکدیگر است. دستگاه تهویه مطبوع، کانال انتقال هوا، پایانه های توزیع و کنترل هوا و … به صورت مجزا مورد بررسی قرار گرفته و به هریک به صورت یک دستور کار منفک توجه می شود. از این رو هر یک از این بخش ها نیز به صورت مجزا تحویل و بازرسی می گردند.طراحی ، اجرا و نصب هر یک از این بخش ها به عنوان پروژه ای مجزا در دستور کار قرار دارند و طبیعتا هر گونه ناهماهنگی در این بین منجر به صرف وقت و هزینه مجدد در اجرای پروژه خواهد شد.

طبیعتا این روش که تقریبا در بسیاری از پروژه های جاری کشور وجود دارد مشکلات خاصی در پی خواهد داشت. هماهنگی این بخش ها با یکدیگر نیز خود به گروهی نیازمند است که علاوه بر تجهیزات تهویه مطبوع ، اشراف کافی به سیستم های انتقال هوا داشته و با محدودیت های آن آشنا باشند.سیستم های انتقال و کنترل هوا ، شاخه ای تخصصی از تهویه مطبوع می باشد که اطلاعات مکفی از آن چه در نوشتجات و اسناد علمی و چه در عرصه صنعت تهویه مطبوع وجود ندارد.

کارشناسان ره سام با احاطه علمی و عملی کافی در این حوزه ، امکان بررسی سیستم تهویه مطبوع به صورت یک پکیج یکپارچه را فراهم  می آورند.

ره سام این امکان را فراهم می آورد تا سیستم HVAC  (دستگاه تهویه مطبوع ، کانال های انتقال هوا  ، توزیع کننده و کنترل کننده هوا ) به صورت یک پکیج یکپارچه در کنترل طراح قرار گیرد.

توضیحات تکمیلی خدمات IHM  ساختمان را دانلود نمایید.

One thought on “IHM – ساختمانها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *