(Integrated HVAC Management (IHM

Integrated HVAC Management

Integrated HVAC Management

           exclusively by RUDco.

سیستم تهویه مطبوع به طور کل شامل دستگاه تهویه مطبوع ، سیستم انتقال هوا ، پایانه های توزیع کننده هوا و پایانه های کنترل کننده هوا و صوت هستند.یکی از عمده مشکلاتی که در حین اجرای سیستم های تهویه مطبوع در پروژه های کشور روی می دهد ، شاخه بندی و تفکیک اجزا سیستم تهویه مطبوع از یکدیگر است.دستگاه تهویه مطبوع ، کانال انتقال هوا، پایانه های توزیع و کنترل هوا و … به صورت مجزا مورد بررسی قرار گرفته و به هریک به صورت یک دستور کار منفک توجه می شود. از این رو هر یک از این بخش ها نیز به صورت مجزا تحویل و بازرسی می گردند.طراحی ، اجرا و نصب هر یک از این بخش ها به عنوان پروژه ای مجزا در دستور کار قرار دارند و طبیعتا هر گونه ناهماهنگی در این بین منجر به صرف وقت و هزینه مجدد در اجرای پروژه خواهد شد.

طبیعتا این روش که تقریبا در بسیاری از پروژه های جاری کشور وجود دارد مشکلات خاصی در پی خواهد داشت. هماهنگی این بخش ها با یکدیگر نیز خود به گروهی نیازمند است که علاوه بر تجهیزات تهویه مطبوع ، اشراف کافی به سیستم های انتقال هوا داشته و با محدودیت های آن آشنا باشند.سیستم های انتقال و کنترل هوا ، شاخه ای تخصصی از تهویه مطبوع می باشد که اطلاعات مکفی از آن چه در نوشتجات و اسناد علمی و چه در عرصه صنعت تهویه مطبوع وجود ندارد.

کارشناسان ره سام با احاطه علمی و عملی کافی در این حوزه ، امکان بررسی سیستم تهویه مطبوع به صورت یک پکیج یکپارچه را فراهم  می آورند.

ره سام این امکان را فراهم می آورد تا سیستم HVAC  (دستگاه تهویه مطبوع ، کانال های انتقال هوا  ، توزیع کننده و کنترل کننده هوا )به صورت یک پکیج یکپارچه در کنترل طراح قرار گیرد.

مدیریت یکپارچه تهویه مطبوع این امکان را به طراح می دهد تا با دیدی وسیع نسبت به طراحی خود ، کلیه جزئیات پروژه را تحت کنترل داشته باشد.از سوی دیگر با کاهش قابل ملاحظه دوباره کاری هایی که ناشی از عدم اشراف کامل در این حوزه است ، می توان صرفه جویی قابل ملاحظه ای در زمان و هزینه های پروژه انجام داد.

مزایای به کارگیری مدیریت یکپارچه تهویه مطبوع

با این روش :

تهویه مطبوع و به ویژه سیستم های انتقال و کنترل هوا یک تخصص است.حضور یک گروه تخصصی در کنار پروژه ، بسیاری از مشکلات جاری موجود در پروژه را ، قبل و در حین اجرا ، از بین می برد.

گروه متخصص در زمینه سیستم های انتقال هوا این امکان را فراهم می آورند تا بسیاری از نقاط مبهم و کور پروژه در همان ابتدا مشخص و نسبت به تعیین تکلیف آن پیش از هر عمل دیگر ، اقدام شود

طراحی دستگاه تهویه مطبوع ، سیستم انتقال هوا و پایانه های توزیع و کنترل هوا به صورت هماهنگ با هم انجام خواهد شد.

طراحی سیستم تهویه مطبوع منطبق با واقعیت های موجود در صنعت ایران خواهد بود.

از بسیاری از دوباره کاری های متداول در حین اجرای سیستم تهویه مطبوع پیشگیری خواهد شد.

صرفه جویی قابل ملاحظه ای در نفر ساعت پروژه و هزینه های جانبی آن ایجاد خواهد شد.

برنامه مشخصی جهت اجرای این بخش از پروژه در دسترس خواهد بود.

از بسیاری از ناهماهنگی های معمول در بین اجزای سیستم تهویه مطبوع جلوگیری خواهد شد.

از برخورد با پیمانکاران متعدد پیش گیری خواهد شد.

هماهنگی و مدیریت پیمانکاران سیستم تهویه مطبوع توسط گروه تخصصی و با نظارت پروژه صورت خواهد گرفت.

ناهماهنگی های مرسوم در حین اجرا توسط پیمانکاران متعدد این بخش به حداقل خواهد رسید.

IHM – صنایع نفت و گاز و پتروشیمی

IHM – صنعت ساختمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *